16 Haziran 2017 Cuma

adalet

akılsız başın cezasını ayaklar mı çeker? herkes bu soruyu soruyor. chp dokunulmazlıkları kaldırırken sandı ki yolsuzluk yapan akplilere yargı yolu açılacak, nasıl amatörce davrandılar oysa ki tüm yargı akp'nin elindeydi. (dolaylı olarak fetö). noldu şimdi? akplilere yine dokunamıyor yargı her şeyi yapıyorlar, bütün ihaleler, tarlalar kendilerine. chp ve hdplileri de hapse atmaya başladılar.
bağımsız yargının olmadığı, tarafsız seçimin olmadığı yerlerde bazı şeyleri kaldırmak tehlikeli.
ha bu öngörülebilirdi belki ama kılıçdaroğlu ile olmaz bu iş, vizyon sahibi değil çoğu. chp son dönemde çizgisi dışında gidiyor. %25 alıp ilkelerimizi adam gibi savunacağına %25+5 alayım da her türlü ilkemden taviz vereyim yolundalar.
bardağın diğer tarafında elinde silahla poz verip vur de vuralım reis şekilli akp seçmeni var, kızlı erkekli eğitim ayrılıyor, din dersi saati artıp biyoloji azalıyor.
onlar yoluna devam ediyor, kılıçdaroğlu'da ankara istanbul yolunda devam ediyor.

tutuklanıp, bırakılan sonra bir daha tutuklanıp tekrar bırakılan insanların olduğu ülkede hangi adalet sistemin bahsedilebilir? siyasi suçların ötesinde dini öfke suçlarının adaletini nasıl sağlayacağız? kafalarının içi kokan sırf etek, şort giydi diye şiddet gösteren insanları ne yapacak bu ülke?

ha öte yandan bu chp mv 25 yıl hapse mahkum ediliyorsa akp nin en az 25 mv 45 yıl hapse mahkum olmalı eğer gerçekten adalet varsa bu ülkede bunu unutmayın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder